"Pes není smyslem života, ale dává mu smysl"

Co je u nás nového...

 

 

prosinec 2012

Po Vánocích jsme se vydali na Moravu a při té příležitosti jsme navštívili naše štěňátko Baronessku. Barnie už samozřejmě není štěňátko, je to krásná dospívající chlupatá psí slečna a myslím, že všechny naše kolie si společnou procházku báječně užily....

... proběhly se v lese....

...zahrály si fotbal.....

 

 

listopad 2012

Navštívil nás Bentley se svou novou rodinou :-)

říjen .2012

Naše Biggy zahájila výstavní kariéru :-) Na podzimní klubové výstavě KCHCS ve třídě štěňátek obsadila první místo s hodnocením velmi nadějná 1 a v závěrečných soutěžích BIS Baby krásné třetí místo.

 

Srpen 2012 - všechna naše štěňátka už se rozjela do svých nových domovů :-)

Brittany v novém domově...

 

5.2.2012

Mezinárodní výstava psů Brno DUO CACIB - Abby se opět předvedla ve třídě dorostu a získala hodnocení velmi nadějná 1

Posudek: missing 1P2, head with nice expression, dark almond eye, topline still a bit weak, well angulated, good presentation, good movement for the age but still a bit loose - chybí 1P2, hlava s krásným výrazem, tmavé mandlové oči, hřbetní linie stále ještě trochu slabší, dobré úhlení, dobrá prezentace, na svůj věk dobrý pohyb, ale stále ještě trochu volnější (Miryam Vermiere, B)

7.1.2012

Hanácká národní výstava psů Brno - Abby postoupila z třídy štěňátek do dorostu a v této kategorii si odnesla hodnocení velmi nadějná 2

Posudek: 7měsíční fena, kolie zlaté, standartní klínová hlava, ucho, oko standard, skus nůžkový, pevné hřbetní linie, srst - správná textura, pohyb. mech. pružná (J.Matějek)

24.12.2011

Nové podzimní a vánoční fotky Alfíka:

 

6.11.2011

:-) Máme za sebou velmi úspěšný víkend. Naše Abby se líbila nejen na včerejší mezinárodní výstavě, ale také na dnešní výstavě Klubu chovatelů kolií a šeltií. A moc!!! Odnesla si od přísné finské rozhodčí krásné hodnocení velmi nadějná 1.

Posudek: Excellent type, good bones and proportions, nice clean head, excellent ears, good eyes, correct stop, beautiful long neck, good body, moves easily, acceptable tail carriance in movement, open temperament - výborný typ, dobrá kostra a proporce, krásná čistá hlava, výborné uši, dobré oči, správný stop, krásný dlouhý krk, lehký pohyb, v pohybu správné nesení ocasu, přátelská povaha (Piia Enlund, FIN)

Když jsme tedy vyhráli třídu štěňátek, rozhodli jsme se zůstat do konce a zkusit soutěž o nejkrásnější štěňátko celé klubové výstavy. A povedlo se! Abby porazila šeltičky i kraťandy a získala titul BIS Baby!!!

Ale abych nezapomněla, svoji premiéru měl i Berry. Poprvé si vyzkoušel, jaké to je ve výstavním kruhu, a stejně jako Abby na své první výstavě skončil na krásném druhém místě s hodnocením nadějný 2. Byl moc šikovný a podle paní rozhodčí ho čeká slibná budoucnost :-)

5.11.2011

Mezinárodní výstava psů Praha Letňany - Abby měla úspěch a od finské rozhodčí získala hodnocení velmi nadějná 1 :-)

Posudek: krásné štěně, výborného typu, vyvážené proporce, dlouhá hlava o pěkném výrazu, velmi dobrý profil, lehká v pohybu, velmi dobře předvedená, velmi nadějná (Eerola Paivi, FIN)

1.10.2011

Naše Abby dnes měla svou velkou premiéru - poprvé se zúčastnila výstavy (krajská výstava v Litoměřicích).Byla moc šikovná, vůbec se nebála a krásně se předvedla - a odnesla si ocenění velmi nadějná 2 :-)

Posudek: 4 měsíční, dobré velikosti na svůj věk, dobrá konstituce, dobrá linie hlavy, celkově ve vývoji, správný pohyb, momentálně bez srsti (Andráš Polgár)

25.9.2011

Po dlouhé době jsme se sešli na procházce s "jasmínky" (pejsci z chovatelské stanice z Jasmínových hor, kde má naše Kimi mamku, sestřičku a spoustu dalších kamarádů). Chtěli jsme je seznámit s naší malou Abby a udělat pár jejích foteček. Jestli se nám to podařilo můžete posoudit sami:

24.9.2011

Dnes byl další úžasný den - přijel nás navštívit Berry se svou novou rodinou. Strávili jsme moc fajn odpoledne a podnikli dvě dlouhé procházky, kde se naši pejsci krásně vyběhali. Berry roste jako z vody, má se dobře a své nové páníčky má moc rád (a oni jeho :-)) Podívejte se, jak mu to slušelo:

.

15.9.2011

Dnes jsme neodolali, přijali pozvání Alfiho nové rodiny a jeli jsme se za ním podívat. Úplně všichni, samozřejmě včetně našich dvou feneček. Rozespalý Alf se sice nejdříve plného auta lidí, dětí a psů lekl, ale během chviličky si na nás vzpomněl a pak už to bylo jen jedno velké mazlení :-)

Bylo to krásné, jeho nová rodina je moc fajn, děkuji jí za to, že mi umožnila se s Alfem znovu vidět a nadále vídat.

Ač jsem se velmi snažila, udělat pár fotek bylo téměř nemožné. Alf s naší Abby a Kimčou běhali po zahradě, maximálně si to uživali, nezastavili se ani na chvíli, a já mám na fotkách akorát pár zlato-černých fleků. Tak snad se mi podařilo aspoň něco vybrat:

 

4.9.2011

Dorazila k nám moc pěkná fotečka Maxe (Andyho). Je zřejmé, že se má moc dobře a roste do krásy :-)

3.9.2011

Přestože naše štěňátka oslavila teprve tříměsíční narozeniny, nebojí se nikoho a ničeho :-) Na fotkách se Berry přetahuje s kamarádkou "berňačkou". Sice asi všichni uhodnete, jak to nakonec dopadlo, ale odvaha se cení, že? Podívejte se na pár pěkných fotek ve stylu "Davida a Goliáše" :-)

 

 

31.8.2011

Štěňátka se nám už rozeběhla do nových domovů, bylo to smutné a zároveň krásné, když jsme viděli tu radost v očích nových majitelů. Pevně věříme, že jsme našim mazlíčkům našli domov, kde se budou mít báječně a prožijí dlouhý a plnohodnotný psí život. A budeme se snažit na to dohlédnout!

Už nám také dorazilo prvních pár foteček Berryho. Jde vidět, že se má skvěle a nejvíce se mu líbí uprostřed záhonu s květinami :-)