Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice dlouhosrstých kolií.

Ptáte se proč jsme si vybrali právě kolie? Protože jsou elegantní a nádherné, velmi inteligentní, svého pána a jeho rodinu bezmezně milují a hlavně proto, že jsem se do nich zamilovala už jako malá holka.

Chvíli sice trvalo, než jsem si opravdovou kolii mohla pořídit, ale čekání se vyplatilo. Přišla k nám "Kimi", plným jménem Cimmie z Jasmínových hor, a okamžitě se stala miláčkem celé naší rodiny. Kromě toho, že je krásná, je také neuvěřitelně milá, hodná, poslušná a báječně si rozumí s našimi malými dětmi! Zkrátka ideální rodinný pes, který mě oddaně následuje na každém kroku. V naší vesnici nás málokdo zná jménem, ale téměr všichni vědí, ze jsem "ta paní s kolií".

Kimi obohatila náš život a čím dál tím více ve mě sílilo přesvědčení, že jedna kolie je prostě málo. V roce 2010 jsme založili naši chovatelskou stanici a hned následující rok jsme se dočkali štěňátek. Jedinou fenečku z tohoto A-čkového vrhu jsme si nechali a rozšířili tak naši rodinu o dalšího člena - Abby Lailapsos, neboli "Ebi".

Ebi je úplně jiná než Kimča. Kimi každou situaci zvládá s elegancí a za všech okolností si dokáže zachovat svoji důstojnost a nadhled. Jen člověk, který ji zná, ví, že si myslí svoje, prostě pravá dáma. Ebi je smíšek, střeštiprdlo, které se do všeho vrhá po hlavě, chvíli nepostojí a ke všem se žene, aby je mohla olízat. Kimi neměla výstavy nikdy moc ráda, ale z lásky ke mě je vždycky přetrpěla a rozhodně neudělala ostudu. Naopak Ebi výstavy miluje, do výstavního kruhu se vyloženě těší a je těžké ji udržet, aby tam nevběhla, když nemá. Buď je rozená exhibicionistka nebo prostě jen ví, že potom dostane spooooustu piškotků. Přestože jsou naše holky tak rozdílné, báječně se doplňují a společně si krásně vyhrají. A ve mě pomalu začíná klíčit pocit, že možná i dvě kolie jsou málo....

A stalo se.... Z B-čkového vrhu u nás zůstala Biggy Lailapsos, neboli Bigi.

Cimmie z Jasmínových hor

*24.12.2007

matka: Unser Punktchen Sanya of Kassiopeia

otec: Black Forester vom Traumland Woblitz-See (Německo)

barva: tricolor

výstavní úspěchy: výborná 2, výborná 4, 2x výborná bez pořadí

bonitace: 16.5.2009 chovná výborná

nejoblíbenější aktivita: aportování čehokoli

Abby Lailapsos

*25.5.2011

matka: Cimmie z Jasmínových hor

otec: Ch, GCH Especially for You de la Chapelle Aux Arbres (Dánsko)

barva: zlatá

výstavní úspěchy: 3x velmi nadějná 1, 2x velmi nadějná 2, BIS Baby klubové výstavy!

nejoblíbenější aktivita: rozkousávání čehokoli